Home » Archives » Dnes vrcholí kampaň Sviečka za nenarodené deti

Dnes vrcholí kampaň Sviečka za nenarodené deti

Kampaň Sviečka za nenarodené deti vrcholí dnes, 2. novembra, v deň pamiatky zosnulých. Jej cieľom je spomenúť si na deti, ktoré zomreli príliš skoro. V centre stojí aj žena, matka, ktorá túto stratu svojho dieťaťa bolestne prežíva.

Kampaň Sviečka za nenarodené deti vrcholí dnes, 2. novembra, v deň pamiatky zosnulých. Jej cieľom je spomenúť si na deti, ktoré zomreli príliš skoro. V centre stojí aj žena, matka, ktorá túto stratu svojho dieťaťa bolestne prežíva.

Po celom Slovensku sú rozdistribuované sviečky za nenarodené deti, ktoré si možno zakúpiť a zapáliť na cintorínoch či doma. Kampaň organizuje občianske združenie Fórum života, ktorého cieľom je ochrana života od počatia po prirodzenú smrť.

Tisícky žien majú skúsenosť so spontánnym potratom. Minulý rok nahlásili zdravotnícke zariadenia na Slovensku 6 167 spontánnych potratov. A číslo je omnoho väčšie, pretože veľa žien prežilo spontánny potrat doma. Spontánny potrat je strata. Veľká strata a veľká bolesť, ktorú by sme nemali ignorovať či umenšovať a najmä by sme nemali prehliadať ženu, ktorá o svoje bábätko prišla,” vysvetľuje predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová. 

Podujatie Rozsvieťme Slovensko, rozsvieťme kostol je súčasťou kampane a tento rok sa uskutoční už druhýkrát. Začína modlitbou ruženca o 18:00 v kostole Božieho milosrdenstva na sídlisku Hájik v Žiline, počas ktorej v kostole rozsvietime sviečky za nenarodené deti. Následne farár Vladimír Kutiš odslúži svätú omšu za nenarodené deti a obete eutanázie. Zúčastniť sa možno osobne alebo online cez živý prenos na Youtube kanáli kostola Hájik.

Začíname o 18. hodine rozsvecovaním sviečok a modlitbou ruženca. Nasledovať bude svätá omša za nenarodené deti a obete eutanázie. Chceme vytvoriť komunitu spojenú v myšlienke a modlitbe za mamy a otcov, ktorí svoje bábätko stratili ešte pred narodením, a za všetky nenarodené deti,” objasňuje projektový manažér kampane Sviečka za nenarodené deti Damián Baránek a dodáva, že počas celého dňa bude možné kampaň podporiť zapálením virtuálnej sviečky kdekoľvek na Slovensku aj vo svete na stránke sviecka.forumzivota.sk.

Videospot kampane umeleckým spôsobom vykresľuje tému spontánneho potratu. Tanečnica a choreografka Ivana Antolová znázorňuje bolestivý okamih straty svojho bábätka, ale aj nádej, ktorá prichádza v tichej spomienke v nežnom plameni, ktorú žena spolu so svojím partnerom či manželom môže práve 2. novembra darovať svojmu nenarodenému dieťaťu. 2. november je tak dňom, kedy na deti často nemajúce dátum narodenín či úmrtia môžeme spomínať a uctiť si ich. 

Všetky informácie nájdete na sviecka.forumzivota.sk

TISÍC PLAMIENKOV PRE NENARODENÉ DETI A ICH MAMY – YouTube

Zdroj a foto: forumzivota.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *