Home » Archives » Lenka z obľúbenej šou piekla medovníky s deťmi, ktorým pomáha charita

Lenka z obľúbenej šou piekla medovníky s deťmi, ktorým pomáha charita

Pred Vianocami si ľudia navzájom rozdávajú radosť a k tejto myšlienke sa pripojila aj Lenka Lukačovičová, finalistka obľúbenej šou Pečie celé Slovensko. S deťmi, ktorým v Piešťanoch pomáha Trnavská arcidiecézna charita, napiekla a ozdobila medovníčky.

Autor: Darina Kukuľová – Kvetanová

Pred Vianocami si ľudia navzájom rozdávajú radosť a k tejto myšlienke sa pripojila aj Lenka Lukačovičová, finalistka obľúbenej šou Pečie celé Slovensko. S deťmi, ktorým v Piešťanoch pomáha Trnavská arcidiecézna charita, napiekla a ozdobila medovníčky.

Do Centra pomoci človeku v Piešťanoch prišla vystrojená, ako sa na správnu pekárku patrí. Okrem fantastického cesta priniesla valčeky, vykrajovačky a tiež dobrú náladu, ktorou očarila aj na televíznych obrazovkách. S deťmi si okamžite padli do oka a pri vykrajovaní a zdobení sa spolu dobre zabávali. 

Deťom a zamestnancom Charity odhalila rodáčka z Bučian zaujímavosti nielen zo súkromného života o chystanej svadbe, ale aj zo samotnej šou, ktorá si získala srdcia mnohých Slovákov. Predtým ako sa postavila pred kamery, musela totiž prejsť troma kolami kastingov a vymýšľať kreatívne recepty, aby zaujala porotu. Pekávala obvykle po nociach, vtedy ešte v maminej kuchyni, ktorá o jej prihláške do súťaže nemala ani potuchy. Do súťaže sa dostala vďaka túžbe v niečom skutočne vyniknúť, jej cesta sa začala skúšaním hačkovania, štrikovania či šitia ruksakov, až skončila pri pečení kváskového chleba a makroniek.

Účasť pred kamerami si napokon užívala a rovnako dobre sa cítila aj s deťmi v charitnom centre. Lenka je totiž veľkou fanúšičkou Trnavskej arcidiecéznej charity. „Vždy keď na trhoch zbadám charitný stánok, utekám si niečo pekné nakúpiť. Prispievam aj do potravinových zbierok a mám pravidlo, že z výplaty dám vždy časť peňazí na dobročinné účely,“ povedala.  

Rovnako ako Lenka môžu dobrú vec podporiť aj ostatní ľudia príspevkom do Zbierky na charitu, vďaka ktorej prichádza pomoc k stále väčšiemu počtu ľudí v núdzi. Zbierka pomáha Trnavskej arcidiecéznej charite financovať sociálne, charitné a zdravotnícke služby pre tých pre seniorov, rodiny aj jednotlivcov od  Piešťan cez Trnavu, Sereď, Galantu až po Dunajskú Stredu a a Nové Mesto nad Váhom. Prispieť do nej môžete troma klikmi https://charita.darujme.sk/zbierkanacharitu2022/.

Foto: Charita Piešťany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *