Home » Archives » Dobrovoľníci deťom

Dobrovoľníci deťom

Už 1. júna na Deň detí sa po dvojročnej prestávke opäť uskutoční podujatie najmä pre deti pod názvom Dobrovoľníci deťom.

Už 1. júna na Deň detí sa po dvojročnej prestávke opäť uskutoční podujatie najmä pre deti pod názvom Dobrovoľníci deťom.

Tradičné celomestské mládežnícke podujatie pod taktovkou Mestskej rady mládeže a rôznych dobrovoľníckych a mládežníckych organizácií bude na Trojičnom námestí v Trnave v čase od 9:00 hod. do 17:00 hod. Podujatie sa organizuje od roku 2004.
„Občianske združenia a organizácie v rámci celého dňa budú realizovať rôzne aktivity a hry pre deti a zároveň odprezentujú svoju činnosť,“ dodal dlhoročný organizátor podujatia Rastislav Mráz.
Centrom podujatia pod mestskou vežou bude pódium, na ktorom bude počas celého dňa prebiehať program. Vystúpia rôzne tanečné zoskupenia ako Alegria, Styleunits, Crazy family, detský folklórny súbor Trnavček, ako i Rusalka, Candy club. Účastné budú aj súkromné základné umelecké školy Gaudia, či štúdio Dušana Nebylu. Program bude tento rok veľmi bohatý a bol cítiť veľký záujem zo strany vystupujúcich. Ako hovorí Michal Lipovský – spoluorganizátor: „Je to pre všetkých príležitosť ukázať, čo všetko deti pod vedením profesionálov dokážu a zároveň získať nových žiakov, tanečníkov alebo hudobníkov.“
Podujatie bude doplnené o klasické sprievodné aktivity ako nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár. O zaujímavú prezentáciu činnosti sa postarajú skauti, dobrovoľní hasiči z Trnavy, dobrovoľná civilná ochrana či rôzne športové zduženia.
Cieľom podujatia je poukázať na dôležitosť dobrovoľníckej práce, aktívne trávenie voľného času detí a mládeže a v neposlednom rade na dôležitosť prezentovaných organizácií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *