Home » Archives » V Cíferi sa začal farský tábor

V Cíferi sa začal farský tábor

Už druhý rok po sebe pokračuje v Cíferi obnovená tradícia farských táborov. Tábor sa začal 18. 7. 2022 svätou omšou za účasti detí, animátorov a aj farníkov.

Autor: Jakub Kohutiar

Už druhý rok po sebe pokračuje v Cíferi obnovená tradícia farských táborov. Tábor sa začal 18. 7. 2022 svätou omšou za účasti detí, animátorov a aj farníkov.

Svätej omši predsedal vdp. Jozef Schwarz, hlohovecký dekan, ktorý v tejto farnosti strávil sedem rokov. Odzrkadlilo sa to aj na účasti mnohých farníkov, ktorí na neho radi spomínajú. Pri detskej svätej omši, ktorú sprevádzal aj spev detských piesní a „ukazovačiek“,  sa kňaz prihováral predovšetkým deťom. Počas homílie, podľa témy tábora Bol raz jeden svet, priblížil deťom stvorenie sveta, ale tiež úlohu Boha Otca, Ježiša Krista a Ducha Svätého. Na záver homílie pripomenul deťom aj dedičný hriech a aj všeobecne hriech a dôležitosť svätej spovede. Na konci svätej omše udelil deťom požehnanie do celého tábora a povzbudil ich k čítaniu Biblie vo forme, ktorá je im blízka. Farský tábor v Cíferi bude prebiehať v dňoch od 18. do 22. 7. 2022 v priestoroch farskej záhrady.

Foto: Petronela Jankovičová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *