Home » Archives » V Hájičku sa opäť konala mesačná adorácia spojená  s filmom

V Hájičku sa opäť konala mesačná adorácia spojená  s filmom

V Hájičku v Kostole Sedembolestnej Panny Márie sa v sobotu 23. júla vo večerných hodinách stretli veriaci pri pravidelnej mesačnej adorácii.

Autor: Jana Kovács

V Hájičku v Kostole Sedembolestnej Panny Márie sa v sobotu 23. júla vo večerných hodinách stretli veriaci pri pravidelnej mesačnej adorácii. 

Veriaci z Trstína a širšieho okolia sa od 20.00 modlili slovom, spevom a hrou na gitare za všetkých ľudí, ktorí hľadajú dialóg v Cirkvi a v celej spoločnosti. V tichej, ale aj moderovanej modlitbe zaznela vďačnosť za čas adorácie a túžba po intenzívnejšej blízkosti s Pánom. Spolu s vdp. Milanom Červeňanským, kňazom zo Smoleníc, prosili veriaci o živé slovo do každého dialógu, o dôveru a otvorenosť láske a pravde a o život z Ducha Svätého. Po adorácii nasledoval o 21.15 filmový večer pod holým nebom. Tentoraz sa premietal film Farár u sv. Dominika (USA, 126 min, r. 1944).

Na ďalšiu letnú adoráciu v Hájičku spojenú s premietaním filmu pozývame všetkých už 13. augusta. Adorácia bude v rámci slávenia najstaršieho mariánskeho sviatku Nanebovzatia Panny Márie, ktorá je tradične spojená s púťou, adoráciou a slávnostnou svätou omšou. 

Bližšie informácie ohľadom pravidelných večerných adorácií sú zverejňované na facebookovej stránke Domu Pútnika v Trstíne.

Foto: Autorka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *